fbpx

Muzeum Historii Ubioru w Poznaniu


Francja Elegancja – zapraszamy do Mielca

Zaledwie kilka dni pozostało do otwarcia nowej ekspozycji w Muzeum Regionalnym w Mielcu. Już w najbliższą sobotę, na wystawie pod tytułem “Francja Elegancja – Moda w Czasie Belle Epoque” znajdą się nie tylko suknie z Muzeum Historii Ubioru, ale również mnóstwo akcesoriów i dodatków z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Ponadto, wydarzenie urozmaicą eksponaty z takich instytucji jak: Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka” i Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Oprócz eksponatów z naszego Muzeum, zwiedzający będą mogli zobaczyć  m.in. piękne wachlarze, balowe karneciki, torebki, bieliznę, kuferek z kosmetykami. To wszystko w stylowych wnętrzach uroczego Pałacyku Oborskich, które na tę okazje również zostały specjalnie przygotowane. Pomieszczenia mieszkalne zostały zaaranżowane w przedmioty z epoki.

Wystawa doskonale pokazuje klimat końca XIX wieku w sposób niezwykle przejrzysty. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza film ukazujący historię Galicji z czasów Belle Epoque przygotowany specjalnie na tę wystawę. 

Zapraszamy serdecznie do Muzeum Regionalnego w Mielcu. Wernisaż odbędzie się już w sobotę 15. lutego 2020 o godzinie 18.00. Ulica Legionów 73, Mielec