fbpx

Muzeum Historii Ubioru w Poznaniu


Miasto Żyje Modą

Miasto Żyje Modą to „miejski” projekt, którego organizatorem są Targi Mody w Poznaniu. Muzeum Historii Ubioru przygotowało na tę okazje specjalne zwiedzanie kuratorskie. Ponadto, wraz z partnerami przygotowano szereg wydarzeń, które odbędą się w dniach 17 – 23 lutego 2020. Termin nie jest przypadkowy, dokładnie w tym czasie, na terenie MTP odbywają się właśnie Targi Mody Poznań. W dniach 19 i 20 lutego będzie można spotkać osoby reprezentujące największe marki modowe, blogerów, stylistki, fotografów oraz przyszłych projektantów.

Cel projektu

Celem projektu jest poszerzanie świadomości mieszkańców stolicy wielkopolski oraz osób przyjeżdżających do miasta w celach biznesowych i turystycznych, że Poznań jest pełen modnych miejsc, związanych dosłownie i w przenośni z branżą „fashion”.
Miasto Żyje Modą to wydarzenie wyjątkowe, w którym udział biorą projektanci, butiki i miejsca bezpośrednio związane ze sztuką. Wszyscy jednogłośnie promują modę i to, co jest aktualnie trendy!

Główny punkt programu

Głównym wydarzeniem projektu będzie Kongres Fachowców, który odbędzie się już w pierwszym dniu Targów Mody Poznań w Sali Ziemi. W dniu 19 lutego 2020 o godz. 10:00 Paulina Smaszcz-Kurzajewska wprowadzi wszystkich w wyjątkowy nastrój prelekcji, a gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m. in. Adam Leja – kolekcjoner sztuki, Anna Kuczyńska – projektantka mody, ekologiczna marka Bohema Clothing – produkująca buty m. in. ze skóry kaktusa i ananasa, Allegro, UTH, kancelaria Wierciński, Kwieciński, Baehr, Domodi.pl, Irina Nechaeva – przedstawicielka Kazahskiego Fashion Weeku oraz firma Cinematic VR.

Udział w Kongresie Fachowców jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się przez stronę internetową: https://targimodypoznan.pl/formularz-rejestracyjny-na-kongres/

Partnerzy

Miasto Żyje Modą to projekt obejmujący swoim zasięgiem całe miasto. Warto zapoznać się z ofertami i wydarzeniami jakie przygotowali partnerzy:

Centrum Kultury Zamek – wystawa: “Nieznany impresjonizm – Manet, Pissarro i im współcześni”

COCO BOUTIQUE – dedykowane warsztaty pt. „Capsule wardrobe w praktyce”

CONFASHION – nocne zakupy i spotkanie po godzinach otwarcia w butiku przy jednej z najpiękniejszych ulic Poznania – Paderewskiego.

Anna Korytowska – wystawa kolekcji ubiorów autorskich, połączona ze spotkaniem z projektantką.

Miszkomaszko – warsztaty drukowania koszulek techniką sitodruku.

Novamoda – tydzień szalonych cen i rabatów na ubrania od projektantów.

Oyca – marka biżuteryjna przygotowała dla uczestników projektu dwa dedykowane spotkania, podczas których dowiedzą się oni więcej na temat projektowania biżuterii komercyjnej, sztuki złotniczej oraz biżuterii męskiej, skupiając się na twórczości Mieczysława Gryzy.

PATRIZIA ARYTON – na potrzeby projektu specjalna oferta promocyjna dla klientek.

Stary Browar – międzynarodowe wystawy na dziedzińcu oraz wystawa „Daniel Lismore – Jestem Dziełem Sztuki”

Muzeum Historii Ubioru – zwiedzanie kuratorskie dla gości targów.

Uwaga: na wybrane wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy, proszę sprawdzić szczegóły na stronie internetowej organizatora.